Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +380 562 46-70-65
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:
«Гаряча лінія» оперативного штабу
Онлайн чат з питань ДРАЦС

Новини Головного територіального управління юстиції

Інформуємо..

Напередодні свят, 19 грудня 2019 року, відбулось заключне засідання Міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення при Дніпропетровській обласній державній адміністрації у поточному році, під головуванням першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Ольги Захарової.
Під час засідання, начальник Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти - Анна Василишина підвела підсумки Всеукраїнського тижня права на території Дніпропетровської області, Людмила Яцуба - директор Регіонального центру з  надання безоплатної вторинної правової допомоги  у Дніпропетровській області, розповіла про форми та методи здійснення правопросвітницької діяльності в системі безоплатної вторинної правової допомоги, і на останок Діана Пегова – провідний спеціаліст відділу правової освіти підсумувала стан виконання рекомендацій Міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення при Дніпропетровській обласній державній адміністрації наданих у поточному році
Перший  заступник очільника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області подякувала всім членам ради за якісну консолідацію зусиль в напрямку підвищення рівня правового обізнання населення в області та високі результати роботи, а також привітала всіх з чарівним святом Святого Миколая Чудотворця  і побажала якомога радісних подій, сімейного затишку і благополуччя.
 
 
...читати далі

Інформуємо..

 Починаючи з 2002 року щороку 19 грудня відзначають своє професійне свято адвокати України. Тож сьогодні за сприянням Ради адвокатів Дніпропетровської області, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області та відділення Асоціації правників України у Дніпропетровській області відбулося традиційне святкування Дня адвокатури. На сьогодні адвокатська спільнота складає понад 53 тисячі адвокатів, 4000 з яких працюють на території Дніпропетровської області.
Привітати адвокатів Дніпропетровщини завітали представники органів державної виконавчої влади. Із вітальним словом до присутніх звернувся і Леонід Маньковський, начальник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, який є адвокатом вже 15 років. Леонід Маньковський побажав адвокатам здобутків, наснаги та ефективної роботи, а також нагородив грамотами Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області.

...читати далі

Інформуємо

Сьогодні в стінах Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Права людини та юридична практика їх захисту: основні напрями їх взаємовпливу та підвищення ефективності в умовах глобалізованого суспільства», яка проводиться в межах Всеукраїнського тижня права, з нагоди прийняття Загальної декларації прав людини та щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», де взяла участь перший заступник начальника органів юстиції Дніпропетровської області Ольга Захарова. 
Конференція проводилася за сприянням ОБСЄ в Україні та Фонду  ООН у галузі народонаселення.
Метою проведення конференції є актуалізація проблем забезпечення прав людини в сучасному глобалізованому світі та в Україні, обмін практичним досвідом та результатами наукових досліджень з питань захисту прав людини, імплементації міжнародних стандартів прав людини в національне законодавство України, забезпечення інтересів вразливих верств населення та осіб, що постраждали від збройного конфлікту.
Результатами конференції стали підготовка резолюції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері прав людини, подальшого формування та реалізації загальнодержавних планів та стратегій у сфері прав людини, розробка рекомендацій для правоохоронних та правозахисних інституцій щодо запобігання порушенням прав людини.
 
...читати далі

Увага!

Всеукраїнський щорічний конкурс серед молодих юристів на краще професійне досягнення
«МОЛОДИЙ ПРАВНИК РОКУ» за підсумками 2019 року
 
Дата: Анкети приймаються з 08 листопада 2019 року до 06 грудня 2019 року,
урочисте оголошення переможців 14 грудня 2019 року.
Місце проведення: м. Київ
Конкурс проводиться Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України за підтримки Міністерства юстиції України професійних та громадських об’єднань правників, адвокатських бюро, адвокатських об’єднань, адвокатів (за згодою), тощо.
 
Метою Конкурсу є сприяння:
– підвищенню кваліфікації і професійного росту молодих юристів та престижу їх праці;
– сумлінному виконанню молодими юристами їхніх службових обов’язків, постійному вдосконаленню організації роботи, розвитку ініціативності та творчості;
– удосконаленню системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації правників;
– розширенню участі правничої молоді у науково-дослідній роботі;
– утвердженню поваги до права, через довіру до правників.
...читати далі

Анонс! Форум молодих юристів України

 Форум молодих юристів України 2019

«Захист бізнесу та виконання судових рішень»

 
Дата: 7 грудня 2019 року
Місце проведення: м. Київ, ONOVO Dendra Hotel (передбачено трансфер від метро Харківська)
Організатори: Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. За підтримки Міністерства юстиції України.
Про форум. Захід започаткований в 2009 році за ініціативи Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. КРМЮ створює унікальний простір для обговорення проблемних питань застосування законодавства між органами державної влади, сектором бізнесу та громадськістю. Форум відбувається за всебічної підтримки Міністерства юстиції України.
Будуть висвітлені актуальні теми щодо захисту бізнесу від сучасних загроз, виконання рішень судів. У Форумі прийматимуть участь провідні адвокати та юристи з багаторічним досвідом, керівництво Мінюсту та інших державних органів.
Головними ідеями Форуму є:
...читати далі

Інформуємо

КОРОТКОСТРОКИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ДЕРЖАВНИХ РЕЄСТРАТОРІВ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ
Сьогодні, на базі Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області відбувся короткостроковий семінар з державними реєстраторами та нотаріусами на тему: «Правові наслідки змін в законодавстві щодо захисту прав власності», за участю представника правоохоронних органів, яким було наголошено на відповідальність за участь у майнових злочинах.
Крім того, учасники заходу, разом з керівним складом Управління державної реєстрації, обговорили практичні проблемні питання, що виникли у фахівців реєстраційної сфери, у зв’язку з введенням в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» від 03.10.2019 № 159-IX. 
...читати далі

Інформуємо

15 листопада 2019 року на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ за ініціативи Громадської ради при МВС України відбулася науково-практична конференція «Дискусійні питання застосування антикорупційного законодавства».
До обговорення проблемних питань у сфері запобігання та протидії корупції долучилися вчені з України, Польщі, Литви та Казахстану, представники державних, судових та правоохоронних органів України.
Приєдналася до них і перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, кандидат юридичних наук, Ольга Захарова.
Учасники конференції були одностайні у тому, що проблема протидії корупції є однією з найактуальніших для нашої держави. Об’єктивні фактори її розвитку свідчать про те, що корупція створює суттєву небезпеку для життєдіяльності суспільства, і на сьогодні масштаби її поширення становлять реальну загрозу національній безпеці. Саме тому завдання запобігання корупції розглядаються нині як загальнодержавні та пріоритетні, оскільки ефективна боротьба з цим негативним суспільним явищем можлива лише за умов створення та реалізації належних механізмів організаційно-правового забезпечення здійснення реформ, спрямованих на попередження корупції в органах влади та активну участь у них громадськості.
У ході конференції розглядалися питання зарубіжного досвіду протидії корупції в умовах глобалізованого суспільства, особливості застосування норм Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також особливості застосування норм Кримінального кодексу у вітчизняній та міжнародній практиці. 
Результатом конференції стали рекомендації у вигляді резолюції, які будуть корисними і для законотворчої системи, і для державних інституцій. 
...читати далі

Інформуємо

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА ПОСАДИ КЕРІВНИКІВ МІЖРЕГІОНАЛЬНИХ УПРАВЛІНЬ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ

Міністерство юстиції України оголосило конкурс на зайняття вакантних посад начальників новостворених міжрегіональних управлінь та затвердило умови його проведення, зокрема – загальні та кваліфікаційні вимоги, вимоги до компетентності та професійних знань, а також утворило Конкурсну комісію щодо проведення конкурсу на зайняття посад заступників начальників міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції – начальників Управлінь забезпечення примусового виконання рішень та їх заступників.

Конкурсну комісію очолив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець. 

...читати далі

Інформуємо..

Під час проведення зустрічі із безробітними, які перебувають на обліку у відділі надання соціальних послуг у Центральному районі Дніпровського центру зайнятості, представники юстиції Дніпропетровщини розповіли присутнім про діяльність громадських радників.
Громадські радники – активні та небайдужі громадяни, які мають певні правові знання та навички, які вони використовують для допомоги у своїх громадах. Основне їх задання – порадити мешканцям громади, як вирішити їхні проблеми та куди звернутися за правовою допомогою. Ці поради можуть стосуватись як конкретної особи, так і усієї громади.
Сьогодні в Україні діють 137 громадських радників, які об’єдналися в організацію «Асоціація громадських радників України». До речі на території Дніпропетровської області радники діють у наступних населених пунктах: Жовті Води, Дніпро, Слобожанське, Камянське, Кринички, Старі Кодаки, Павлоград, Радушне, Шульгівка, Новопокровка, Савро, Кривий Ріг.
Перевірити, чи діють громадські радники у певній громаді можна за посиланням: http://bit.do/feA2h. 
...читати далі

Інформуємо

 

Як студенту стати громадським радником, - дізналися на Дніпропетровщині

 

На території України з легкістю можна отримати правову допомогу в обласних центрах та великих містах, однак, на жаль, ситуація є зовсім протилежною у віддалених селах, районах тощо. Саме тому з 2018 року в Україні почав діяти такий інститут, як громадські радники, які не є юристами, не вирішують складні юридичні питання, проте розуміються на правових проблемах та знають, куди звернутися за допомогою. Тобто, вони можуть порадити, як діяти у тому чи іншому питанні та пояснити це зрозумілою для пересічних громадян мовою.
Тож, сьогодні, представники Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти юстиції Дніпропетровщини провели для студентів Дніпровського національного університету ім. О. Гончара зустріч «Громадський радник: доступ до правової допомоги у кожну громаду». Фахівці юстиції розповіли, що стати параюристом може кожен, хто має бажання творити позитивні зміни у суспільстві, здатний вчитися та навчати, а також спілкуватися з мешканцями громад на якісному рівні.
 

Для цього необхідно подати свою кандидатуру на конкурс та успішно його пройти! Наразі в Україні діють 137 громадських радників. Також розповіли, перевірити, чи діють параюристи у їхній громаді можна за посиланням; http://bit.do/feA2h.

У разі виникнення питань звертайтеся на електронну адресу: gromadskiradnyky@gmail.com. 

 

...читати далі